Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Z posiedzenia Zarządu – wkrótce spotkanie wigilijno-noworoczne

Utworzono dnia 07.12.2023
Czcionka:

      W dniu 6 grudnia 2023 roku odbyło się posiedzenie zarządu Koła nr 5 Stowarzyszenia Oficerów Marynarki Wojennej RP przy AMW z udziałem części działaczy z Koła nr 25 ZŻWP w Gdyni. Niestety, z powodu niesprzyjającej aury i innych okoliczności, zabrakło kilkorga z planowanych do spotkania uczestników, choć i tak frekwencja zapewniała zdolność do podejmowania projektowanych uchwał. Posiedzenie prowadził prezes zarządu kol. kmdr rez. dr Ryszard Czarnota, który powitał zgromadzonych i powołał na protokolanta kol. kmdr. dr. Ryszarda Mellera. W części wstępnej dokonano uzgodnień na okoliczność dokonywania pomiarów zajmowanych przez biuro Zarządu powierzchni lokali.

      Zasadniczym przedmiotem obrad była organizacja dorocznego spotkania wigilijno-noworocznego, które odbędzie się w Tawernie „Pod Kordem” Akademii Marynarki Wojennej w dniu 12 grudnia o godzinie 15.00. Przeanalizowano szczegółowo listę zadeklarowanych do udziału uczestników – członków naszych Kół wraz z osobami towarzyszącymi. Przywołano wspomnienia z realizowanych od lat spotkań, podkreślając ich niezapomniany charakter i wyjątkowo integracyjną atmosferę. Przykro to stwierdzić – jak podkreślano w dyskusji – że swój udział zadeklarowało zaledwie 30 osób, co świadczy o słabnącym w naszym środowisku poczuciu więzi i woli tradycyjnego, wspólnego przeżywania takich szczególnych okoliczności, jak święta Bożego Narodzenia czy zakończenie lub rozpoczęcie kolejnego roku. Jak mówiono, to zjawisko jest także zauważalne przy innych okazjach, jak obchody doniosłych rocznic, świąt narodowych i wojskowych lub nawet organizowanych spotkaniach integracyjnych w Rajskiej Górze, AOS Czernica i innych. Niemniej, zadecydowano, że spotkanie wigilijno-noworoczne odbędzie się zgodnie z planem i według wypracowanego przez lata scenariusza. No, może nieco mniej „całuśnie” ze względu na zauważalne symptomy nawrotu covidowego czy zagrożeń grypowych. Postanowiono, że podczas spotkania zostaną wręczone uczestnikom okolicznościowe kartki świąteczne wraz z opłatkiem i projektowanym harmonogramem działań w 2024 roku. Ponadto przewidziano wręczenie „zaległych” wyróżnień obecnym na spotkaniu aktywnym członkom Koła oraz stosowne informacje o podejmowanych dotychczas działaniach i perspektywach w kontekście zmieniającej się sytuacji społeczno-politycznej. Przypomnijmy, że jeśli ktoś z Koleżanek i Kolegów jeszcze chciałby się dopisać do listy uczestników spotkania, to należy zgłosić się do kol. kmdr. dr. Ryszarda Mellera, ale nie później, niż do poniedziałku 11 grudnia br.

      W kolejnym punkcie obrad podjęto decyzję o przyjęciu do Koła nr 5 SOMW RP przy AMW kol. kmdr Bożeny Szubińskiej oraz do Koła nr 25 ZŻWP w Gdyni kol. kmdr. ppor. Andrzeja Bloka, notabene – społecznego opiekuna pomnika-obelisku ku pamięci żołnierzy 1 Brygady Pancernej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni. Te decyzje zostaną zatwierdzone przez Koła podczas spotkania wigilijno-noworocznego.

      Istotnym punktem posiedzenia były również ustalenia dotyczące wykonania obowiązujących sprawozdań i wniosków, w tym sprawozdania opisowego (kol. kmdr dr Krzysztof Zabiegliński), sprawozdania statystycznego (kol. kmdr Stanisław Kwiatkowski), sprawozdania finansowego (kol. Grażyna Kiersnowska) – do 4 stycznia 2024 roku, a także sprawozdania Komisji Rewizyjnej, Komisji ds. Wyróżnień oraz wniosków o wyróżnienia na szczeblu Zarządu Głównego i Pomorskiego Zarządu Wojewódzkiego ZŻWP. Następne posiedzenie zarządu odbędzie się  4 stycznia 2024 roku.

Tekst: K. Zabiegliński
Foto: J. Jałoszyński

 

06.12.2023

Utworzono dnia 07.12.2023, 19:08

Zegar

Kalendarium

Kwiecień 2024
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imieniny