Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Z posiedzenia Zarządu

Utworzono dnia 05.02.2023
Czcionka:

       W dniu 2 lutego 2023 roku odbyło się planowe posiedzenie zarządu Koła nr 5 Stowarzyszenia Oficerów Marynarki Wojennej RP przy Akademii Marynarki Wojennej z udziałem działaczy zaprzyjaźnionych organizacji proobronnych. Pod usprawiedliwioną nieobecność prezesa kol. kmdr. dr. Ryszarda Czarnoty prowadził je wiceprezes zarządu kol. kmdr Stanisław Kwiatkowski.

       Na wstępie chwilą ciszy uczczono pamięć zmarłego niedawno kol. st. chor. sztab. mar. Czesława Rześniowieckiego. Następnie przyjęto porządek posiedzenia i kol. kmdr Stanisław Kwiatkowski przedstawił informację o działalności Koła i zarządu w minionym okresie. Powinności w zakresie przedstawienia stosownych sprawozdań rocznych do wyższych instancji zostały dopełnione. Poinformował, że na posiedzeniu Zarządu Głównego SOMW RP jego prezes kol. wiceadm. Maciej Węglewski z uznaniem wyraził się o zorganizowanym w grudniu ub. roku spotkaniu wigilijno-opłatkowym Koła oraz o sposobie zrelacjonowania jego przebiegu na stronie internetowej Koła i Zarządu Głównego SOMW RP, stawiając je za wzór postępowania dla pozostałych kół Stowarzyszenia. Przy okazji – prowadzący posiedzenie zarządu Koła kol. kmdr Stanisław Kwiatkowski przypomniał, ze w tym spotkaniu uczestniczyły 34 osoby i podziękował jego współorganizatorom, zwłaszcza kol. kmdr. dr. Krzysztofowi Zabieglińskiemu i pani Grażynie Kiersnowskiej. Przypomniał, że zgodnie ze statutem i harmonogramem działania na 2023 rok w dniu 16 lutego o godz. 15.00 w Bibliotece Głównej AMW odbędzie się doroczne zebranie sprawozdawcze Koła, na które zaprosił nie tylko członków Koła nr 5 SOMW RP, ale także jego sympatyków z innych organizacji proobronnych, zwłaszcza z Koła nr 25 ZŻWP w Gdyni. Przedstawił projektowany przebieg spotkania, jednocześnie zobowiązując kol. kmdr. dr. Krzysztofa Zabieglińskiego do przygotowania prezentacji sprawozdania z pracy Koła w 2022 roku.

     Następnie kol. kmdr por. Ryszard Woliński przedstawił informację o przebiegu uroczystości pogrzebowych kol. st. chor. sztab. mar. Czesłąwa Rześniowieckiego, wyrażając uznanie wystąpieniu pożegnalnemu w wykonaniu kol. kmdr. Stanisława Kwiatkowskiego, a także zrelacjonował sytuację zdrowotną kolegów, borykających się ze szczególnie dokuczliwymi dolegliwościami. Następnie kol. kmdr dr Krzysztof Zabiegliński przypomniał o zaproszeniu na sympozjum popularnonaukowe, które odbędzie się 14 lutego w Muzeum Marynarki Wojennej godz. 11.00 (zamieszczamy je na naszej stronie internetowej), poświęcone 103 rocznicy powrotu Polski nad Bałtyk.

     Z kolei kol. kmdr Stanisław Kwiatkowski przedstawił komunikaty o oczekujących nas wkrótce przedsięwzięciach, a w tym o przewidywanej na 28 marca (godz. 13.00) uroczystości pod pomnikiem obeliskiem ku czci żołnierzy 1 BPanc. im Boh. Westerplatte przy Al. Marsz. J. Piłsudskiego w Gdyni, jednocześnie zachęcając do gremialnego udziału w tych obchodach. Poinformował także, iż 24 kwietnia odbędzie się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze SOMW RP, na które podczas zebrania Koła, planowanego na 20 kwietnia zostaną wybrani delegacji Koła na Walne Zebranie. Podczas tego zebrania dokonany też będzie wybór nowego zarządu Koła nr 5 SOMW RP przy AMW.

     Kol. kmdr Bożena Szubińska nawiązała do propozycji organizacji wyjazdu w październiku br. pod Lenino z okazji 80-lecia tej historycznej bitwy, jednocześnie zwracając uwagę na niekorzystne uwarunkowania społeczno-polityczne i militarne na Białorusi i wynikające stąd zagrożenia. Na zakończenie kol. kmdr Stanisław Kwiatkowski zwrócił się z apelem o wysiłki w zakresie zapewnienia możliwie pełnej frekwencji podczas spotkania sprawozdawczego w dniu 16 lutego br.

Tekst: K. Zabiegliński
Foto: B. Szubińska

02.02.2023

Utworzono dnia 05.02.2023, 18:58

Zegar

Kalendarium

Maj 2024
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny