Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Jak PGZ 'utopiła " Marynarkę Wojenną RP

Utworzono dnia 15.03.2021

Gorąco polecam niezwykle pouczający artykuł, opublikowany na stronie Onet.pl z dzisiejszego dnia, który mozna przeczytać po kliknięciu na poniższy link. Poznajmy nieco kulis problemów Marynarki Wojennej RP pod znakiem "dobrej zmiany".

Administrator

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/jak-pgz-utopila-marynarke-wojenna-i-polskie-stocznie/0g1ty8y,79cfc278

czytaj dalej na temat: Jak PGZ 'utopiła " Marynarkę Wojenną RP

Zaprenumerujmy Głos Weterana i Rezerwisty!

Utworzono dnia 24.11.2020

SZANOWNI CZŁONKOWIE I SYMPATYCY ZWIĄZKU ŻOŁNIERZY WOJSKA POLSKIEGO,

Zapraszamy do prenumeraty miesięcznika „Głos Weterana i Rezerwisty” na 2021 r. Dzięki niej:

-zyskacie aktualne wiadomości z życia Związku Żołnierzy Wojska Polskiego,
-otrzymacie informacje ważne dla emerytów i rencistów mundurowych,
-przeczytacie, nie publikowane na innych łamach oceny i analizy wojskowo-polityczne,
-poznacie interesujące, nie zawsze znane wydarzenia historyczne,
-poznacie zasłużonych członków naszego Związku,

Cena prenumeraty -indywidualna: 1 egz. 10 zł –120 zł rocznie; zbiorowa: 2 –3 egz. -8 zł –96 zł rocznie, 4 i więcej egzemplarzy –7 zł –84 zł rocznie. Cena prenumeraty obejmuje: druk, obsługę, koszty wysyłki miesięcznika oraz podatek VAT. Gazeta dotrze na wskazany adres prosto do Państwa domu lub firmy. Tylko prenumerata gwarantuje otrzymanie każdego numeru czasopisma.

Wpłaty na prenumeratę należy kierować na rachunek bankowy GWiR Sp. z o.o,30 1240 6074 1111 0010 9401 4980 z adnotacją: prenumerata GWiR -... egz. na okres.........

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres wydawcy: gwir@op.pl lub 727 008 000.

czytaj dalej na temat: Zaprenumerujmy Głos Weterana i Rezerwisty!

Podsumowanie roku i apel Prezydium ZG ZŻWP

Utworzono dnia 23.11.2020

SZANOWNI CZŁONKOWIE I SYMPATYCY
ZWIĄZKU ŻOŁNIERZY WOJSKA POLSKIEGO

Zbliża się okres Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku. Będzie to czas wyciszenia, zadumy oraz refleksji nad rokiem, który dobiega końca oraz nad niepewną, niespokojną przyszłością. Mijający rok nie był dla nas łatwy. Nasza działalność w cieniu pandemii koronawirusa COVID-19 była z konieczności ograniczona. Niemniej jednak większość struktur związkowych nie poddała się. Prowadziły one różnorodną działalność promując siebie i nasz Związek. Optymizmem napawają fakty odnalezienia się w nowej sytuacji, zwłaszcza niewielkich jednostek organizacyjnych, które różne formy działań i swoje osiągnięcia prezentowały na łamach Głosu Weterana i Rezerwisty oraz w Internecie. Cieszy optymizm i dobry nastrój przebijający z niektórych sprawozdań za miniony rok. Serdecznie Wam za to dziękujemy Koleżanki i Koledzy. To Wasza wielka zasługa. Szczere słowa podziękowania i uznania kierujemy także pod adresem wszystkich sympatyków Związku, którzy wspierają naszą działalność. Redakcja i wydawca Głosu Weterana i Rezerwisty dotrzymali danego przed rokiem słowa. Głos stał się pismem ciekawszym. Potwierdzają to opinie i zainteresowanie jego publikacjami, także ze strony osób niebędących członkami Związku. Udało się pozyskać interesujących autorów spoza Związku i środowiska wojskowego. Mamy nadzieję, że poczytność naszego pisma będzie rosła. Nadal będziemy zajmowali się sprawami ważnymi dla członków Związku. Głos Weterana i Rezerwisty ma i będzie miał pluralistyczny charakter. Na jego łamach nadal będą publikowane także kontrowersyjne poglądy, pod warunkiem przestrzegania przez ich autorów porządku prawnego Rzeczypospolitej Polskiej. Przed nami niełatwa i trudna do przewidzenia przyszłość. Mamy świadomość, że pandemia COVID-19 zakłóci przebieg kampanii sprawozdawczo-wyborczej przed XII Krajowym Zjazdem Delegatów, a także nasze codzienne funkcjonowanie. Niemniej jednak będzie ona okazją do wyłonienia nowych przywódców, którzy pomyślnie przeprowadzą koła, zarządy wojewódzkie i rejonowe oraz władze naczelne przez ten trudny okres. Większość członków Związku jest nadal żołnierzami i jako żołnierze wiele razy potrafiliśmy sprostać trudnym wyzwaniom. Pandemia koronawirusa nie zwalnia nas z obowiązku walki o godność i honor żołnierza oraz nasze prawa. Wyrażamy nadzieję, że nowe władze różnych szczebli organizacyjnych naszego Związku dostrzegą ręce innych organizacji pozarządowych wyciągnięte w naszym kierunku podejmą z nimi współpracę. W tych trudnych chwilach życzymy wszystkim członkom i sympatykom Związku, a także ich rodzinom spokojnej przyszłości, dużo zdrowia, pogody ducha, optymizmu oraz wielu sukcesów w działalności związkowej. Nie poddawajmy się! Będzie jeszcze normalnie. Przyjdzie dzień, gdy nad naszym związkowym podwórkiem zaświeci znów słońce.

PREZYDIUM ZARZĄDU GŁÓWNEGO

czytaj dalej na temat: Podsumowanie roku i apel Prezydium ZG ZŻWP

Uwaga na Covid-19! Wszyscy jesteśmy w czerwonej strefie!

Utworzono dnia 24.10.2020

Koleżanki i Koledzy,

          Uwaga! Zasady ze strefy czerwonej zostają rozciągnięte na całą Polskę. Wszędzie więc – w każdym powiecie – obowiązują dokładnie takie same obostrzenia. Podajemy je poniżej. W związku z tym odwołuję ustalenia, dotyczące tradycyjnego, zespołowego...

czytaj dalej na temat: Uwaga na Covid-19! Wszyscy jesteśmy w czerwonej strefie!

Podziękowanie

Utworzono dnia 31.05.2020

Szanowne Koleżanki i Koledzy.

W imieniu Prezesa SOMW RP wiceadm. Macieja Węglewskiego i swoim własnym pragnę podziękować za wpłaty na konto pomocy dla ciężko chorego członka SOMW RP Koło nr 6 por. mar. rez. Janusza Sondeja. Jak wczoraj dowiedziałem się od adm. Węglewskiego, na koncie pomocy jest już ponad 20 tys.zł, ale okazało się jednak, że są sprawy, które nie sposób można przewidzieć -  a szczególnie zdolności ludzi do pomocy innym. A więc dotarła wiadomość, że jakiś wspaniały człowiek wpłacił na konto całą wymaganą sumę 26.000 zł. W tej sytuacji Prezes adm. Węglewski prosił, aby przekazać wiadomość o zaprzestaniu zbiórki pieniędzy. Jednocześnie zaproponował, aby z zebranych przez nas pieniędzy przekazać 5.000 zł na rekonwalescencję por. mar. Sondeja, a pozostałe przekazać jako nasz dar dla Hospicjum Dziecięcego na Oksywiu. Adm. Węglewski prosił także, aby przekazać, że jeżeli ktoś z darczyńców nie godzi się z taką propozycją, to może zgłosić się po odbiór swoich wpłaconych pieniędzy. W poniedziałek na stronie SOMW RP ukaże się komunikat w tej sprawie, gdzie jeszcze raz wyjaśniona będzie dokładnie ta sprawa. Ja ze swojej strony jeszcze raz dziękuję wszystkim darczyńcom z Koła nr 5 SOMW i Koła nr 25 ZŻWP. Życzę zdrowia i do zobaczenia.
Pozdrawiam
Kmdr dr Ryszard Czarnota

czytaj dalej na temat: Podziękowanie

Strategia Bezpieczeństwa Narodowego RP

Utworzono dnia 14.05.2020

Strategia Bezpieczeństwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej
12 maja 2020 r.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, w drodze postanowienia, zatwierdził nową Strategię Bezpieczeństwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej.

Zgodnie z Ustawą o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej, Prezydent RP, stojąc na straży suwerenności i bezpieczeństwa państwa, nienaruszalności i niepodzielności jego terytorium, zatwierdza, na wniosek Prezesa Rady Ministrów, strategię bezpieczeństwa narodowego.

Z dniem zatwierdzenia nowej Strategii Bezpieczeństwa Narodowego RP traci moc Strategia Bezpieczeństwa Narodowego RP z 5 listopada 2014 r.

czytaj dalej na temat: Strategia Bezpieczeństwa Narodowego RP

Kalendarium rozwoju koronawirusa w Polsce i na świecie

Utworzono dnia 29.04.2020

Koleżanki i Koledzy,

zachęcam do wejrzenia na zakładkę "Uwaga, koronawirus", znajdującej się na dole po lewej strony głównej, aby zapoznać się z interesującym kalendarium rozwoju koronawirusa od jego początków po dziś.

Administrator

czytaj dalej na temat: Kalendarium rozwoju koronawirusa w Polsce i na świecie

Uwaga, koronawirus!

Utworzono dnia 06.04.2020

Koleżanki i koledzy,

na naszej stronie internetowej, poniżej licznika odwiedzin wprowadziliśmy nową zakładkę pt. "Uwaga, koronawirus!" Zamieszczać będziemy tu ważne informacje na temat rozprzestrzeniania się pandemii, wprowadzanych przepisów zaradczych, raportach o stanie zachorowań itp. Zachęcamy do korzystania z zawieranych tu informacji i komunikatów.

Administrator

czytaj dalej na temat: Uwaga, koronawirus!

Zegar

Kalendarium

Czerwiec 2024
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Imieniny