Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Przekażmy 1,5% podatku na rzecz Związku

Utworzono dnia 23.02.2023

1,5 % podatku na rzecz Związku Żołnierzy Wojska Polskiego - organizacji pożytku publicznego (OPP)

SZANOWNI PAŃSTWO!!!

Tą drogą pragniemy gorąco prosić koleżanki i kolegów, przyjaciół wraz z sympatykami, aby przekazali 1,5 % podatku na rzecz naszego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego. Jesteśmy organizacją pożytku publicznego (KRS: 0000141267), która:
1. Broni praw i interesów oraz honoru i godności byłych i obecnych żołnierzy oraz ich rodzin;
2. Kultywuje tradycje walk niepodległościowych oraz czyn zbrojny żołnierza polskiego na różnych frontach walk;
3. Organizuje opiekę dobro-sąsiedzką, wolontariat i koleżeńską samopomoc dla osób chorych i niedołężnych, ich współmałżonkom, a także pomoc dla osób żyjących w niedostatku i dotkniętych klęskami żywiołowymi;
4. Działa na rzecz upowszechniania wiedzy i umiejętności przydatnych dla obronności kraju;
5. Podejmuje działania na rzecz integracji żołnierzy i funkcjonariuszy różnych służb mundurowych.

SZANOWNI PAŃSTWO!!!

Nie ważne jak wysokie są Wasze dochody i jak wysoki jest 1,5 % Waszego podatku. Możecie skorzystać z okazji i już dziś wesprzeć naszą działalność statutową. Przekazując nawet niewielką sumę wspierasz Związek Żołnierzy Wojska Polskiego w realizacji jego misji. W jej realizację wkładamy własne siły i środki, lecz ze względu na potrzebę rozszerzenia obszaru naszego działania gorąco wierzymy, że udzielone przez Państwo wsparcie finansowe umożliwi zrealizowanie powyższych celów i będzie wkładem w rozwój i przyszłość naszej organizacji. Nawet małe kwoty potrafią pomóc w realizacji zadań ważnych dla emerytów (rencistów) wojskowych oraz ich rodzin. Liczymy na Was. Dziękujemy także za dotychczasowe wsparcie.
Pokładając nadzieję na Państwa przychylną reakcję na nasz apel, podajemy numer konta, na które można dokonywać wpłaty: 63 1240 6104 1111 0000 4787 3928 . Jeżeli składacie deklarację podatkową drogą elektroniczną należy zaznaczyć odpowiednią pozycję w formularzu i wpisać numer Krajowego Rejestru Sądowego (KRS: 0000141267), jeżeli rozlicza Was organ emerytalny należy wypełnić formularz PIT - OP i złożyć go (lub wysłać pocztą) w Waszym urzędzie skarbowym. Możecie to zrobić do 30 kwietnia 2023 r. Wszelkie pytania można kierować również na adres mailowy: zzwp@op.pl oraz ezzwp@zzwp.pl.
PAMIĘTAJCIE!!!
Nie daj zarobić fiskusowi, przekaż 1,5 % podatku dla Związku Żołnierzy Wojska Polskiego. Przekazując 1,5 % swojego podatku dla Związku Żołnierzy Wojska Polskiego realnie nie tracisz żadnych pieniędzy. Musisz i tak oddać państwu należny podatek, włącznie z tym 1,5 %. W ten sposób tylko wskażesz, na co mają zostać wykorzystane twoje pieniądze. Jeśli tego nie zrobisz państwo samo zadecyduje, na co przeznaczyć twój 1,5 %. Dlatego warto mieć wpływ (choćby 1,5 %-owy) na to, jak zostanie wykorzystany twój podatek.
Z góry serdecznie dziękujemy !!!

czytaj dalej na temat: Przekażmy 1,5% podatku na rzecz Związku

Nowowybrane władze ZŻWP

Utworzono dnia 25.06.2022

W dniach 21 - 22 czerwca 2022 r. obradował XII Krajowy Zjazd Delegatów Związku Żołnierzy Wojska Polskiego. Krajowy Zjazd dokonał oceny działań Związku w mijającej kadencji, dokonał zmiany statutu, wybrał nowe władze, przyjął uchwałę programową na kolejną kadencję oraz apel...

czytaj dalej na temat: Nowowybrane władze ZŻWP

Oświadczenie

Utworzono dnia 05.04.2022

Dzisiejsza (14.04) wiadomość:
Wskutek protestów 11 organizacji kombatanckich (w tym poniższego oświadczenia - czołg-pomnik nie będzie zmieniał swego miejsca stania. Brawo!

Związek Żołnierzy Wojska Polskiego
Organizacja Pożytku Publicznego
Pomorski Zarząd Wojewódzki w Gdańsku ______________________________________________________________________________________________________________________
Zawsze wierni Ojczyźnie!

Gdańsk, 1 kwietnia 2022 roku

Oświadczenie

W imieniu Pomorskiej Organizacji Związku Żołnierzy Wojska Polskiego, reprezentowanej w Kolegium ds. Dziedzictwa Kulturowo-Historycznego przy Marszałku Województwa Pomorskiego stanowczo protestujemy przeciwko wszelkim próbom usunięcia czołgu - pomnika umiejscowionego na cokole w gdańskiej Alei Zwycięstwa. Pragniemy przypomnieć, że w czasie II wojny światowej, pod numerem bocznym 121, służył on w 1 Brygadzie Pancernej im. Bohaterów Westerplatte, z którą przeszedł cały szlak bojowy, w tym – pod dowództwem por. Juliana Miazgi walczył o przywrócenie Gdańska do Macierzy.

Wieloletnią tradycją został utwierdzony w tym właśnie miejscu i dobrze służy przywoływaniu wdzięcznej pamięci o ludziach, którzy w zwycięskim marszu do Berlina przywrócili umęczonej ziemi wolność i upragniony pokój. Pomnik ten stanowi widoczny, coraz rzadszy symbol walki żołnierza polskiego i jego krwi przelanej podczas II wojny światowej podczas wyzwalania ziemi pomorskiej spod okupacji hitlerowskiej; krwi – jak to swoim czasie ujął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda – która ma jednaki kolor i jednaką cenę. 1 Brygada Pancerna im. Bohaterów Westerplatte była stricte polską jednostką wojskową i mimo ówczesnego, operacyjnego podporządkowania dowództwu Armii Czerwonej – walczyła w imię i w interesie Rzeczypospolitej; jej wyzwolenia i niepodległości.

Związek Żołnierzy Wojska Polskiego, a w tym jego Pomorska Organizacja, zrzesza wielotysięczne środowisko byłych żołnierzy Wojska Polskiego oraz wdów i innych członków rodzin po zmarłych żołnierzach; w większości ludzi w podeszłym wieku, nierzadko dźwigających na swych barkach ogrom gorzkich doświadczeń z lat wojny i okupacji. Żołnierska społeczność w zdarzających się tu i ówdzie zamachach na symbole patriotycznego męstwa upatruje celowego działania sił wrogich wobec całego systemu wartości, za które przyszło ginąć oraz wiernie służyć Ojczyźnie przez dziesiątki lat ofiarnej służby i pracy. Nie możemy się zgodzić na macosze traktowanie wielu tysięcy Polaków, którzy swe życie i wierną służbę poświęcili najwyższemu dobru – obronie Ojczyzny, za którą także trzeba było zapłacić najwyższą cenę.

Liczymy, że władzom Województwa Pomorskiego i Miasta Gdańska nie zbraknie wyobraźni i odpowiedzialności, aby przeciwstawić się tym siłom i tym ludziom, którzy w swych koniukturalnych zapędach usiłują wykorzenić ze świadomości historycznej i społecznej Polaków wojenne, wojskowe i patriotyczne tradycje, w których czołg-pomnik 1 Brygady Pancernej im. Bohaterów Westerplatte z Alei Zwycięstwa w Gdańsku stanowi widomy symbol i zajmuje poczesne miejsce.

Z poważaniem

kmdr rez. dr Ryszard Czarnota
Członek Kolegium ds. Dziedzictwa Kulturowo-Historycznego
przy Marszałku Województwa Pomorskiego
z ramienia Pomorskiego Zarządu Wojewódzkiego ZŻWP

 

czytaj dalej na temat: Oświadczenie

Zegar

Kalendarium

Marzec 2023
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny